Lujalaisten kisatuloksia suunnistuskaudella 2010

 

Hisut:             Hauskin Hisukisat Tuuloksessa 6.-7.2.2010
V
eikko Hakulisen hiihtorastit Tuuloksessa 13.-14.2.
Am-hisu keskimatka Ulvilassa 21.2.
Am-parisprint Ulvilassa 21.2.

 

Kesäsuunnistus:

Silja-Rastit Sauvossa 17.4.2010 

Ankkurirastit Salossa 18.4.2010 

FinnSpring Raumalla 24.-25.4.2010

Karhurastit Porissa 1.-2.5.2010
Prisma-rastit Lohjalla 13.5.2010
Am-keskimatka Eurassa 15.5.2010
Am-sprint Nakkilassa 16.5.2010

KLL:n Satakunnan mestaruuskisat Siikaisissa 18.5.2010 
Oravacupin 1. osakilpailu Sastamalassa 19.5.2010
SM-erikoispitkät Somerolla 23.5.2010
AOK Porissa 26.5.2010  
Am-partio Ulvilassa 31.5.2010

Oravacupin 2. osakilpailu Ulvilassa 2.6.2010
Forssa Games 15.6.2010
Oravacup 3. 16.6.2010

Venlojen viesti 19.6.2010
Jukolan viesti 19.-20.6.2010

Oravacupin 4. osakilpailu 23.6.2010 
Kukkosuunnistus Laitilassa 24.6.2010 
Crescent-iltakeskimatka 30.6.2010

Am-pysu Jämillä 3.7.2010
Kesälaitumenrastit Loimaalla 4.7.2010
 
Fin5 Imatralla 12.-17.7.2010
Maakuntaviesti Kullaalla 19.7.2010
Tampere-suunnistus 24.-25.7.2010
Varsinais-Suomen rastipäivät 24.-25.7.2010
   
Oravacupin 5. osakilpailu Ulvilassa 28.7.2010

Kankaanpää-suunnistus 31.7.-1.8.2010 
Hiisirastit Eurajoella 8.8.2010
Am-pitkä Kiukaisissa 14.8.2010
Am-viesti Kiukaisissa 15.8.2010 

Oravacupin 6. osakilpailu Eurajoella 18.8.2010 
Nuorten Jukola Kaupissa 21.8.2010
KLL-kilpailut 28.-29.8.2010
Alueottelu Piikkiössä 29.8.2010
eGames ja huippuliiga 28.-29.8.2010

Oravacupin 7. osakilpailu 1.9.2010
Sm-pitkämatka 4.-5.9.2010

Oravacupin 8. osakilpailu 11.9.2010
Kansalliset Nokialla 12.9.2010
Sm-keskimatka (R1) Orimattilassa 18.9.2010
Sm-keskimatka (R2) Teuvalla 18.9.2010
Sm-viesti (R2) Karijoella 19.9.2010
Am-yö Kankaanpäässä 23.9.2010 
Sm-pyöräsuunnistuksen sprint ja keskimatka Tuusulassa 25.-26.9.2010
Oravatonni Nousiaisissa 26.9.2010


Sm-yö Mynämäessa 2.10.2010   
Valopäärastit Eurajoella 15.10.2010
Rastijahti Pöytyällä 17.10.2010
Am-erikoispitkä Jämillä 24.10.2010

Hauskin Hisukisat Tuuloksessa 6.-7.2.2010

Lauantain tulokset:

H50

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Heikki Peltonen             IPR             FIN      29.56            

  2.   Pertti Ovaska               EE              FIN      31.26      +1.30 

  3.   Jorma Varkila               LamSä           FIN      32.32      +2.36 

 11.   Jukka Keskitalo             LaLu            FIN      39.05      +9.09 

H18

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Antti Honkimaa              EsSu            FIN      27.28            

  2.   Ville Paldan                KooVee          FIN      28.51      +1.23 

  3.   Niklas Ahti                 EsSu            FIN      32.05      +4.37 

  6.   Juhani Keskitalo            LaLu            FIN      38.43     +11.15 

D21C

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Johanna Erämaja             HlT             FIN      38.45            

  2.   Elisa Tuomisto              KyRa            FIN      39.26        +41 

  3.   Tiina Lindholm              KeU             FIN      39.41        +56 

  4.   Johanna Keskitalo           LaLu            FIN      39.50      +1.05 

 

Yhteistulokset la+su

H50

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Heikki Peltonen             IPR                 1.      53.18        1.23.14

  2.   Pertti Ovaska               EE                  2.      56.02        1.27.28

  3.   Jorma Varkila               LamSä               4.      58.04        1.30.36

  8.   Jukka Keskitalo             LaLu               10.    1.12.04        1.51.09

H18

 (Lähti: 7, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Antti Honkimaa              EsSu                2.      49.43        1.17.11

  2.   Ville Paldan                KooVee              1.      49.30        1.18.21

  3.   Niklas Ahti                 EsSu                3.      56.22        1.28.27

  5.   Juhani Keskitalo            LaLu                6.    2.02.19        2.41.02

D21C

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Johanna Erämaja             HlT                 1.      49.04        1.27.49

  2.   Elisa Tuomisto              KyRa                3.      52.13        1.31.39

  3.   Johanna Keskitalo           LaLu                4.      52.47        1.32.37

 

 

Veikko Hakulisen hiihtorastit 13-14.2.2010

H50 : 5,8 + 11,2 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jukka-Pekka Rantio          H HauSi             1.      46.51        1.16.11

  2.   Erkki Oinaskallio           RR                  3.      50.48        1.22.55

  3.   Reima Liikkanen             RaVa                4.      54.22        1.25.46

  9.   Jukka Keskitalo             LaLu               10.    1.01.46        1.38.46

H18 : 6,9 + 13,1 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ville Paldan                H KooVee            2.      53.42        1.22.00

  2.   Riku Siren                  H KyRa              3.      57.09        1.27.34

  3.   Niklas Ahti                 EsSu                7.    1.10.18        1.42.51

  5.   Juhani Keskitalo            LaLu                8.    1.23.08        2.01.54

 

 

AM-hisu keskimatka Ulvilassa Massilla 21.2.2010

H50 : 5,2 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tapio Mannila               EE                       34.04            

  2.   Pertti Ovaska               EE                       36.39      +2.35 

  3.   Jyrki Routsi                Hiisi                    39.16      +5.12 

  4.   Jukka Keskitalo             LLuja                    42.12      +8.08 

(Jukalle Satakunnan am-pronssi)

H18 : 5,2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Juhani Keskitalo            Lluja                    37.28            

  2.   Antti Rantala               SuSe                     38.14        +46 

  3.   Samuli Mäkipää              UlvUra                   45.14      +7.46 


D21 : 5,2 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Laura Kempas                EE                       34.34            

  2.   Marika Teini                RaLu                     46.51     +12.17 

  3.   Jenni Pulkkinen             RaLu                     47.21     +12.47 

  5.   Johanna Keskitalo           Lluja                  1.01.32     +26.58


D35 : 4,2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hanna Ketamo                SuSe                     33.53            

  2.   Kati Yli-Sipilä             Lluja                    38.12      +4.19 

  3.   Katja Nokka                 Rasti88                  49.06     +15.13 

Hiihtosuunnistuksen AM-parisprinttiviesti 21.2.2010

 

 

H21: 4,3 +4,3 + 4,3 + 4,3 km

(Lähti : 13     Keskeytti : 2     Hylätty : 0      Avoinna : 1)

   1             KanSu 2                                   1.18.24

      1. osuus   Olli-Markus Taivainen                        17.44      1

      2. osuus   Keskitalo Tapio                  22.19       40.03      1

      3. osuus   Olli-Markus Taivainen            17.09       57.13      1

      4. osuus   Keskitalo Tapio                  21.11     1.18.24      1

   2             PunKu                                     1.22.59

      1. osuus   Hämäläinen Esa                               21.43      6

      2. osuus   Salo Markus                      20.43       42.27      3

      3. osuus   Hämäläinen Esa                   19.35     1.02.02      2

      4. osuus   Salo Markus                      20.57     1.22.59      2

   3             KanSu                                     1.23.06

      1. osuus   Niemi Pekka                                  19.20      2

      2. osuus   Vehkamäki Tero                   21.47       41.07      2

      3. osuus   Niemi Pekka                      21.57     1.03.05      4

      4. osuus   Vehkamäki Tero                   20.01     1.23.06      3

   9             Lluja                                     1.48.26

      1. osuus   Keskitalo Jukka                            27.33     10

      2. osuus   Keskitalo Juhani               26.11       53.45      9

      3. osuus   Keskitalo Jukka                28.10     1.21.55     10

      4. osuus   Keskitalo Juhani               26.30     1.48.26      9

(Jukka ja Juhani olivat Satakunnan kuudensia.)

D21: 4,3 +4,3 + 4,3 + 4,3 km

 (Lähti : 5      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)

    1             SuSe                                      1.55.57

      1. osuus   Luukkanen Eeva                             31.56      2

      2. osuus   Ketamo Hanna                   27.00       58.56      1

      3. osuus   Luukkanen Eeva                 32.19     1.31.16      1

      4. osuus   Ketamo Hanna                   24.41     1.55.57      1

    2             Lluja                                     2.10.59

      1. osuus   Keskitalo Johanna                          32.51      3

      2. osuus   Yli-Sipilä Kati                28.32     1.01.23      2

      3. osuus   Keskitalo Johanna              35.18     1.36.42      2

      4. osuus   Yli-Sipilä Kati                34.17     2.10.59      2

    3             RaLu                                      2.14.10

      1. osuus   Teini Emilia                               37.08      4

      2. osuus   Teini Marika                   34.11     1.11.19      4

      3. osuus   Teini Emilia                   33.14     1.44.33      4

      4. osuus   Teini Marika                   29.36     2.14.10      3

   4             RaLu 2                                    2.14.32

   5             UlvUra                                    2.33.47

 

XXV Silja-rastit, Suunnistuksen huippuliiga Sauvossa 17.4.2010

H35 : 5,3 km

(Lähti: 38, keskeytti: 0, hylätty: 0)

1

Esa Orava

Rastivarsat

32:20

2

Markus Salo

Punkalaitumen Kunto

32:23

+3

3

Akseli Ahtiainen

Kalevan Rasti

32:53

+33

25

Petri Teerikoski

Lauttakylän Luja

42:21

+10:01

 

H40 : 5,1 km

(Lähti: 64, keskeytti: 0, hylätty: 1)

1

Kenneth Cederberg

Pargas IF

34:02

2

Kari Jussila

Kangasala SK

34:38

+36

3

Manne Suominen

Delta

34:59

+57

55

Kari Sillanpää

Lauttakylän Luja

53:10

+19:08

 

H50 : 4,0 km
(Lähti: 67, keskeytti: 0, hylätty: 1)

1

Ari Anjala

Tampereen Pyrintö

24:46

2

Heikki Vestola

Rastivarsat

27:49

+3:03

3

Timo Asikainen

Hiisirasti

28:46

+4:00

30

Jukka Keskitalo

Lauttakylän Luja

35:56

+11:10

H18 : 4,3 km

(Lähti: 64, keskeytti: 0, hylätty: 1)

1

703

Otto Simosas

OK Orient

26:44

2

717

Mikko Huhtinen

Turun Suunnistajat

27:06

+22

3

723

Aleksi Tuovinen

Kuopion Suunnistajat

29:01

+2:17

49

711

Juhani Keskitalo

Lauttakylän Luja

40:29

+13:45

 

D21A1 : 4,4 km

(Lähti: 45, keskeytti: 0, hylätty: 0)

1

Marika Mikkola

Kalevan Rasti

33:48

2

Paula Iso-Markku

Kalevan Rasti

35:26

+1:38

3

Anna Koponen

Lynx

35:42

+1:54

29

Kaisa Teerikoski

Lauttakylän Luja

45:08

+11:20

40

Johanna Keskitalo

Lauttakylän Luja

56:11

+22:23

 


Ankkurirastit Salossa, 18.4.2010

H18 : 5,3 km

 (Lähti: 50, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   Aapo Aaltio                 RR                       32.17            

  2.   Sami Hämäläinen             MSParma                  32.40        +23 

  3.   Matti Saari                 TuS                      34.10      +1.53 

 40.   Juhani Keskitalo            LaLu                     48.44     +16.27 

 

D21A : 4,7 km

 (Lähti: 49, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Taru Ikäheimonen            Lynx                     35.54            

  2.   Anna Koponen                Lynx                     36.02         +8 

  3.   Laura Lammila               MSParma                  36.32        +38

 47.   Johanna Keskitalo           LaLu                   1.05.05     +29.11   

FinnSpring 2010 Raumalla 24.4. - 25.4.2010

H35A : 9.9 km

 (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

  1.   Miika Hernelahti            KR              FIN      54.51            

  2.   Janne Virtanen              PR              FIN      57.48      +2.57 

  3.   Esa Orava                   RaVa            FIN    1.02.38      +7.47 

 19.   Petri Teerikoski            LaLu            FIN    1.18.07     +23.16 

H35AL : 6.5 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Tero Rönkä                  PiTa            FIN      44.21             
  2.   Janne Kempas                Hiisi           FIN      44.38        +17  
  3.   Veli-Matti Rintala          MSParma         FIN      45.24      +1.03  
 13.   Kai Yli-Sipilä              LaLu            FIN    1.04.52     +20.31  

H50A : 6.5 km

 (Lähti: 53, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Ari Anjala                  TP              FIN      40.21             
  2.   Teijo Laasanen              Navi            FIN      44.29      +4.08  
  3.   Pekka Vuorinen              Orient          FIN      44.46      +4.25  
 33.   Jukka Keskitalo             LaLu            FIN      58.22     +18.01  

H18E : 9.2 km

 (Lähti: 73, Keskeytti: 1, Hylätty: 3)
  1.   Mikko Huhtinen              TuS             FIN      56.53             
  2.   Otto Simosas                Orient          FIN      57.04        +11  
  3.   Antti-Pekka Leskinen        Lynx            FIN      57.28        +35
 52.   Juhani Keskitalo            LaLu            FIN    1.18.13     +21.20    

D21AL1 : 5.0 km

 (Lähti: 52, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
  1.   Jaana Röytiö                PR              FIN      37.29             
  2.   Hanna Kangasaho             Lynx            FIN      41.20      +3.51  
  3.   Kati Rooni                  Hiisi           FIN      41.42      +4.13  
 24.   Kaisa Teerikoski            LaLu            FIN      48.11     +10.42  
 46.   Johanna Keskitalo           LaLu            FIN      55.11     +17.42  

D35A : 5.9 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Heli Elovaara               AngA            FIN      44.56             
  2.   Anu Kopra                   RasKa           FIN      44.58         +2  
  3.   Katja Sundell               Hiisi           FIN      47.40      +2.44  
  7.   Terhi Matintalo             LaLu            FIN      50.31      +5.35  

D10RR : 2.8 km

 (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Hilda Kukonlehto            KangSK          FIN      13.05             
  2.   Kaisa Klemettinen           S-JKL           FIN      15.53      +2.48  
  3.   Veera Matintalo             LaLu            FIN      16.09      +3.04  

 

FinnSpring Viesti 25.4.2010

H21AL : 5,6 + 5,6 + 5,6 km

1

128

Rastivarsat 4

FIN

1:46:57

 

1 Esa Orava

36:35

2 Denis Glazunov

33:59

1:10:34

3 Jarkko Ryyppö

36:22

1:46:57

2

107

Yarkiy Mir

RUS

2:01:47

1 Konanov Dmitriy

43:42

2 Zemlyakov Alexey

40:33

1:24:15

3 Gusev Ilya

37:32

2:01:47

3

111

Kuopion Suunnistajat

FIN

2:03:20

1 Antto-Iiro Suhonen

42:45

2 Aleksi Tuovinen

39:12

1:21:57

3 Timo Tuovinen

41:22

2:03:20

22

118

Lauttakylän Luja

FIN

2:43:50

1 Juhani Keskitalo

53:42

2 Kai Yli-Sipilä

1:03:52

1:57:35

3 Petri Teerikoski

46:15

2:43:50





D21AL : 4,6 + 4,6 + 4,6 km

1

404

Lahden Taimi

FIN

1:55:26

1 Veronika Khismatullina

41:06

2 Marjaana Andelin

39:08

1:20:15

3 Sanna Andelin

35:10

1:55:26

2

403

IK Kronan

FIN

2:04:55

1 Ida-Marie Skogvik

39:13

2 Lina Boholm

49:28

1:28:42

3 Eva-Lina Skogvik

36:13

2:04:55

3

415

Pargas IF

FIN

2:05:45

1 Siw Hellsten

39:34

2 Emma Liljeroth

49:33

1:29:08

3 Sanna Nymalm

36:37

2:05:45

5

410

Lauttakylän Luja

FIN

2:13:00

1 Kaisa Teerikoski

39:31

2 Terhi Matintalo

38:49

1:18:21

3 Johanna Keskitalo

54:38

2:13:00

 

Karhurastit Porissa 1.-2.5.2010

 

D21A

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Kaskinen Mira         Ulvilan Ura               1:36:03         35:24( 1)    1:00:39( 1) 

 2. Teerikoski Kaisa      Lauttakylän Luja          2:01:23         38:26( 2)    1:22:57( 3) 

 3. Kuznetsova Elizaveta  OK Gulfstream             2:01:44         42:54( 4)    1:18:50( 2) 

 

D35

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Yli-Sipilä Kati        Lauttakylän Luja          1:28:34         36:45( 1)      51:49( 1) 

 2. Matintalo Terhi        Lauttakylän Luja          1:34:56         38:51( 3)      56:05( 2) 

 3. Polso Anne             Vetelin Urheilijat        1:53:17         46:08( 4)    1:07:09( 4) 

 

D10RR

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Eerola Lotta           Tampereen Pyrintö           32:20         16:56( 2)      15:24( 1) 

 2. Matintalo Veera        Lauttakylän Luja            32:42         16:23( 1)      16:19( 2) 

 3. Haikonen Sanni         Ulvilan Ura                 35:54         18:13( 3)      17:41( 4) 

 

H35

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Lehtonen Eero          Ulvilan Ura               1:45:51         40:47( 3)    1:05:04( 1) 

 2. Rintala Veli-Matti     MS Parma                  1:50:58         38:07( 1)    1:12:51( 3) 

 3. Ojala Marko            Ulvilan Ura               1:56:57         47:34( 7)    1:09:23( 2) 

 4. Teerikoski Petri       Lauttakylän Luja          2:00:10         43:14( 4)    1:16:56( 4) 

 6. Seppälä Jussi          Lauttakylän Luja          2:06:30         46:03( 6)    1:20:27( 5) 

 8. Yli-Sipilä Kai         Lauttakylän Luja          2:52:02         53:37( 8)    1:58:25( 9) 

 

H50

(Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Routsi Jyrki           Hiisirasti                1:27:28         37:04( 2)      50:24( 1) 

 2. Asikainen Timo         Hiisirasti                1:27:49         35:36( 1)      52:13( 3) 

 3. Helander Rolf          Oulaisten Huima           1:33:16         42:20( 5)      50:56( 2)

 -. Keskitalo Jukka        Lauttakylän Luja             ---              ---        58:46( 5)

 

H18

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1    Osakilp. 2  

 1. Keskitalo Juhani       Lauttakylän Luja          1:40:06         37:36( 2)    1:02:30( 1) 

 2. Salo Joonas            Siikaisten Sisu           1:42:48         39:24( 4)    1:03:24( 2) 

 3. Närvä Tomi             Suunta Jurva              1:44:23         35:52( 1)    1:08:31( 4) 

 

H10RR

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Ojala Juho             Ulvilan Ura                 28:46         15:35( 1)      13:11( 1) 

 2. Eerola Mikko           Tampereen Pyrintö           30:28         16:47( 2)      13:41( 2) 

 3. Huhtala Otso           Rastikarhut                 34:48         18:48( 3)      16:00( 6) 

 8. Seppälä Frans          Lauttakylän Luja            46:26         23:38( 8)      22:48( 9) 

 9. Yli-Sipilä Aaro        Lauttakylän Luja            49:18         25:13(10)      24:05(11) 

 

H8RR

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

                                                   Lopputilanne     Osakilp. 1     Osakilp. 2  

 1. Lähteenmäki Juho       Kankaanpään Suunnistaj      39:13         19:55( 1)      19:18( 3) 

 2. Ekström Niklas         MS Parma                    39:39         22:01( 2)      17:38( 1) 

 3. Rousku Samuli          MS Parma                    39:51         22:04( 3)      17:47( 2) 

 4. Yli-Sipilä Juho        Lauttakylän Luja            48:25         27:08( 5)      21:17( 4) 

 5. Seppälä Alvar          Lauttakylän Luja          1:45:48         23:09( 4)    1:22:39( 6) 

 

Prisma-rastit Lohjalla 13.5.2010

D21A1 : 4,4 km

 (Lähti: 48, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
  1.   Johanna Ryynänen            MSParma                  35.48             
  2.   Marjo Niittynen             Koovee                   36.22        +34  
  3.   Tuuli Paunonen              Koovee                   36.59      +1.11  
  3.   Tiina Haarlaa               HS                       36.59      +1.11  
 10.   Kaisa Teerikoski            LLuja                    39.46      +3.58  

H35 : 5,4 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Janne Virtanen              PR                       36.34            

  2.   Esa Orava                   RaVa                     36.41         +7 

  3.   Mikko Salonen               RR                       39.24      +2.50 

 27.   Petri Teerikoski            LLuja                    57.55     +21.21 

 

 

AM-keskimatka Euran Savikolla 15.5.2010

H35 : 4,49 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Eero Lehtonen               UlvUra                   35.58             
  2.   Jyri Kyllästinen            RaLu                     36.07         +9  
  3.   Marko Ojala                 UlvUra                   38.35      +2.37  
  4.   Petri Teerikoski            LLuja                    39.16      +3.18  
  8.   Jussi Seppälä               LLuja                    40.50      +4.52  

H50 : 3,50 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Jyrki Routsi                Hiisi                    28.24             
  2.   Jukka Keskitalo             LLuja                    30.29      +2.05  
  3.   Timo Asikainen              Hiisi                    30.47      +2.23  

H18 : 3,57 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Eero Hirvikoski             SiikSi                   25.32             
  2.   Kare Kaskinen               UlvUra                   25.56        +24  
  3.   Antti Rantala               SuSe                     26.17        +45  
  5.   Juhani Keskitalo            LLuja                    35.40     +10.08  

D21 : 3,59 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Anu Kopra                   RasKa                    30.33             
  2.   Mira Kaskinen               UlvUra                   31.17        +44  
  3.   Anni Kulmala                RasKa                    31.25        +52  
  6.   Kaisa Teerikoski            LLuja                    36.43      +6.10  
 11.   Johanna Keskitalo           LLuja                    47.40     +17.06  

D35 : 3,06 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Terhi Matintalo             LLuja                    28.34             
  2.   Hanna Ketamo                SuSe                     30.50      +2.15  
  3.   Johanna Käpynen             UlvUra                   47.38     +19.04  

D40 : 2,81 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Sari Koskinen               Hiisi                    27.01             
  2.   Leena Tuumi-Niemi           Hiisi                    29.14      +2.13  
  3.   Marjaana Salo               SiikSi                   30.18      +3.16  
 10.   Elina Savolainen            LLuja                  1.07.50     +40.49  

D14 : 2,07 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Emmi Jokela                 SuSe                     20.35             
  2.   Sarianna Sievi-Korte        Hiisi                    22.52      +2.17  
  3.   Heidi Mikkola               KanSu                    30.27      +9.52  
  6.   Heidi Savolainen            LLuja                    36.12     +15.37  
 
 

AM-Sprint Nakkilassa 16.5.2010

H21 : 3,01 km

 (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Sergei Detkov               Hiisi                    15.18             
  2.   Jani Nissinen               Hiisi                    16.35      +1.17  
  3.   Juha Tommila                Hiisi                    17.44      +2.26  
 12.   Petri Teerikoski            LLuja                    22.48      +7.30  

D21 : 2,63 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Mira Kaskinen               UlvUra                   18.33             
  2.   Anni Kulmala                RasKa                    19.00        +27  
  3.   Anna-Kaisa Harju            MSParma (ei Satakunta)   21.14      +2.41  
  4.   Hanna Ketamo                SuSe (AM:n 3.)           21.54      +3.21  
  5.   Terhi Matintalo             LLuja                    22.22      +3.49  
  8.   Kaisa Teerikoski            LLuja                    26.56      +8.23  

D40 : 2,13 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Heli Teini                  RaLu                     16.57             
  2.   Sari Koskinen               Hiisi                    18.10      +1.13  
  3.   Marjaana Salo               SiikSi                   18.11      +1.14  
 11.   Elina Savolainen            LLuja                    23.50      +6.53  

D14 : 1,15 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)
  1.   Noora Koskinen              Hiisi                     8.00             
  2.   Emilia Riitaoja             L-LL                      8.40        +40  
  3.   Saina Pöyhönen              L-LL                      8.46        +46  
  8.   Annika Savolainen           LLuja                    12.16      +4.16  

 

KLL:n Satakunnan piirin suunnistuskilpailu Siikaisissa 18.5.2010

 

P1-2LKRR

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Veeti Lahdenmäki              Nakkila            14.06

2. Otso Huhtala                     Ulvila              14.18              +12

3. Iiro Kyllästinen                  Rauma            15.21              +1.15

6. Frans Seppälä                  Huittinen         20.19              +6.13

7. Alvar Seppälä                   Huittinen         22.11              +8.05

9. Juho Yli-Sipilä                   Huittinen         25.50              +11.44

11. Viljami Murtojärvi             Huittinen         35.14              +21.08

 

P3-4LKRR

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Roope Ruuhiala                Eura               11.56

2. Aaro Haikonen                  Ulvila              13.49              +1.53

3. Leevi Ilomäki                     Eura               14.02              +2.06

7. Juuso Kollin                      Huittinen         17.32              +5.36

14. Aaro Yli-Sipilä                 Huittinen         23.01              +11.05

 

P5-6LK

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Ville Lahdenmäki               Nakkila            12.47

2. Ville Nissinen                    Ulvila              12.59              +12

3. Roope Varjus                    Ulvila              14.57              +2.10

11. Tuukka Mäkinen               Huittinen         24.21              +11.34

 

T1-2LKRR

(Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Sanni Haikonen                 Ulvila              16.48

2. Joanna Pelli                      Eurajoki          18.14              +1.26

3. Camilla Mänty                   Eurajoki          18.30              +1.42

5. Tuuli Mäkinen                    Huittinen         20.06              +3.18

 

T3-4LKRR

(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Susanna Aho                    Lavia              11.23

2. Aliisa Manninen                 Kankaanpää    14.50              +3.27

3. Eveliina Vehkala                Siikainen         15.27              +4.04

8. Veera Matintalo                 Huittinen         16.46              +5.23

 

T5-6LKTR

(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

1. Annika Savolainen             Huittinen         13.19

2. Janina Saaristo                 Rauma            18.21              +5.02

3. Kia Lehtimäki                    Eurajoki          21.59              +8.40

 

Satakunnan Oravacup 2010 1. osakilpailu Vammalassa 19.5.2010

H12 : 1.9 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Tommi Kukkula               LLL                      19.05             
  2.   Roope Varjus                UlvUra                   20.03        +58  
  3.   Aaro Haikonen               UlvUra                   21.00      +1.55  
  5.   Tuukka Mäkinen              LLuja                    24.00      +4.55  

H8RR : 2.4 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Veeti Lahdenmäki            UlvUra                   16.22             
  2.   Juho Lähteenmäki            KanSu                    18.39      +2.17  
  3.   Juho Yli-Sipilä             LLuja                    23.15      +6.53  
  6.   Alvar Seppälä               LLuja                    32.26     +16.04  

D14 : 3.2 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Heidi Mikkola               KanSu                    35.32             
  2.   Sarianna Sievi-Korte        EuVe                     35.36         +4  
  3.   Emmi Jokela                 SuSe                     36.45      +1.13  
  8.   Heidi Savolainen            LLuja                    52.58     +17.26  

D13 : 2.4 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Noora Koskinen              KöLa                     21.56             
  2.   Emilia Riitaoja             LLL                      22.33        +37  
  3.   Emmi Hiltunen               SiikSi                   26.33      +4.37  
  8.   Janita Matintalo            LLuja                    55.59     +34.03  

D12 : 1.9 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Annika Savolainen           LLuja                    17.19             
  2.   Eliisa Laine                RaLu                     21.26      +4.07  
  3.   Jasmiina Rantala            RaLu                     21.58      +4.39  

D10RR : 2.9 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Janette Loisko              LLL                      15.55             
  2.   Jenna Hakala                LLL                      16.28        +33  
  3.   Veera Matintalo             LLuja                    17.31      +1.36  

D9RR : 2.4 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Annika Tarkkanen            UlvUra                   13.52             
  2.   Sanni Haikonen              UlvUra                   16.04      +2.12  
  3.   Helmi Isokallio             LLL                      16.54      +3.02  
  8.   Tuuli Mäkinen               LLuja                    22.50      +8.58  

SM-erikoispitkä Somerolla 23.5.2010

H35 : 18,8 km

 (Lähti: 45, Keskeytti: 3, Hylätty: 4)

  1.   Petri Noponen               Delta                  2.03.25            

  2.   Mikael Salo                 Orient                 2.04.01        +36 

  3.   Mikko Hölsö                 YKV                    2.06.39      +3.14 

 34.   Petri Teerikoski            LLuja                  3.27.28   +1.24.03  

H50 : 13,0 km

 (Lähti: 73, Keskeytti: 3, Hylätty: 3)
  1.   Ari Anjala                  TP                     1.34.40             
  2.   Timo Partanen               RasHy                  1.41.18      +6.38  
  3.   Heikki Vestola              RaVa                   1.45.11     +10.31  
 30.   Jukka Keskitalo             LLuja                  2.05.00     +30.20  

H18 : 14,8 km

 (Lähti: 88, Keskeytti: 5, Hylätty: 1)
  1.   Otto Simosas                Orient                 1.33.34             
  2.   Miika Suominen              RR                     1.33.42         +8  
  3.   Mikko Huhtinen              TuS                    1.33.58        +24  
 54.   Juhani Keskitalo            LLuja                  2.00.44     +27.10  

D35 : 12,4 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Riikka Kivelä               VeVe                   1.43.58             
  2.   Anu Kopra                   RasKa                  1.47.05      +3.07  
  3.   Sini Pekkala                EsSu                   1.51.59      +8.01  
 10.   Kati Yli-Sipilä             LLuja                  2.07.31     +23.33  
 11.   Terhi Matintalo             LLuja                  2.08.17     +24.19

Satakunnan alueoravakilpailu Porissa 26.5.2010

D14: 2.8 km
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  Jokela Emmi             Suunta-Sepot                 28:53                  10:18/km

  2.  Mikkola Heidi           Kankaanpään Suunnistajat     34:04      +5:11       12:10/km

  3.  Sievi-Korte Sarianna    Eurajoen Veikot              34:51      +5:58       12:26/km

  7.  Savolainen Heidi        Lauttakylän Luja             43:01     +14:08       15:21/km

 

D10RR: 1.9 km
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, aikasakko käytössä (600s/virhe))

  1.  Haikonen Sanni          Ulvilan Ura                  17:29                   9:12/km

  2.  Hakala Jenna            Länsi-Lavian Loiske          18:23        +54        9:40/km

  3.  Tarkkanen Annika        Ulvilan Ura                  21:03      +3:34       11:04/km

  16. Matintalo Veera         Lauttakylän Luja             51:28     +33:59       27:05/km   aikasakko   50:00

 

H10RR: 1.9 km
(Lähti: 19, Keskeytti: 0, aikasakko käytössä (600s/virhe))

  1.  Ojala Juho              Ulvilan Ura                  14:45                   7:45/km

  2.  Huhtala Otso            Rastikarhut                  16:54      +2:09        8:53/km

  3.  Hakala Sami             Länsi-Lavian Loiske          17:12      +2:27        9:03/km

  11. Yli-Sipilä Aaro         Lauttakylän Luja             27:46     +13:01       14:36/km

  14. Seppälä Frans           Lauttakylän Luja             31:59     +17:14       16:50/km

 

H8RR: 1.6 km
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, aikasakko käytössä (600s/virhe))

  1.  Lähteenmäki Juho        Kankaanpään Suunnistajat     14:35                   9:06/km

  2.  Lahdenmäki Veeti        Ulvilan Ura                  19:18      +4:43       12:03/km

  3.  Seppälä Alvar           Lauttakylän Luja             21:28      +6:53       13:25/km

  5.  Juho Yli-Sipilä         Lauttakylän Luja             23:30      +8:55       14:41/km

 

Satakunnan AM-partio kilpailu Ulvilassa 31.5.2010

H21              (7.2 + 7,2 + 7,2 km)

(Lähti : 3      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)

    1             Hiisi 1                                     59.59

      1. osuus   1. Sychev Maxim                              59.58

      2. osuus   2. Pohjala Johannes              59.57       59.58

      3. osuus   3. Koskinen Roope                59.59       59.59

    2             LLuja 1                                   1.14.44

      1. osuus   1. Seppälä Jussi                           1.14.41

      2. osuus   2. Keskitalo Juhani            1.14.39     1.14.41

      3. osuus   3. Teerikoski Petri            1.14.44     1.14.44

    3             RasKa 1                                   1.19.48

      1. osuus   1. Mikkola Tuomas                          1.19.45

      2. osuus   2. Koivusalo Riku              1.19.48     1.19.48

      3. osuus   3. Aalto Pekka                 1.19.46     1.19.48

 

H45              (3,8 + 3,8 + 3,8 km)
(Lähti : 5      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)
    1             Hiisi 1                                   1.00.11
      1. osuus   1. Ruuhiala Mika                           1.00.11
      2. osuus   2. Routsi Jyrki                1.00.06     1.00.11
      3. osuus   3. Knuutila Mikko              1.00.10     1.00.11
    2             RasKa 1                                   1.05.07
      1. osuus   1. Koivuniemi Jukka                        1.05.05
      2. osuus   2. Peltola Harri               1.05.07     1.05.07
      3. osuus   3. Virtanen Jukka              1.04.59     1.05.07
    3             LLuja 1                                   1.08.31
      1. osuus   1. Varjonen Lasse                          1.08.27
      2. osuus   2. Pertti Vuorinen             1.08.24     1.08.27
      3. osuus   3. Keskitalo Jukka             1.08.31     1.08.31
 
D21             (4,7 + 4,7 + 4,7 km)
(Lähti : 5      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)
    1             Hiisi 1                                   1.12.53
      1. osuus   1. Autio Päivi                             1.12.50
      2. osuus   2. Koskinen Sari               1.12.51     1.12.51
      3. osuus   3. Sundell Katja               1.12.53     1.12.53
    2             LLuja 1                                   1.16.13
      1. osuus   1. Yli-Sipilä Kati                         1.16.12
      2. osuus   2. Keskitalo Johanna           1.16.10     1.16.12
      3. osuus   3. Teerikoski Kaisa            1.16.13     1.16.13
    3             SuSe 2                                    1.22.03
      1. osuus   1. Sariluoto Jenny                         1.22.01
      2. osuus   2. Luukkanen Eeva              1.22.03     1.22.03
      3. osuus   3. Ketamo Hanna                1.22.03     1.22.03
 

Oravacup 2/8 Ulvilassa 2.6.2010

H12

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sami Laurila                RaLu                     21.02            

  2.   Juho Tuominen                                        23.13      +2.11 

  3.   Aaro Haikonen               UlvUra                   25.09      +4.07 

  6.   Tuukka Mäkinen              LLuja                    31.38     +10.36 

H9RR

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Frans Seppälä               LLuja                    21.20             
  2.   Otso Huhtala                RasKa                    21.48        +28  
  3.   Viljami Imberg              RasKa                    23.15      +1.55  

H8RR

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Ville Tiirikainen           UlvUra                   19.58             
  2.   Veeti Lahdenmäki            UlvUra                   19.59         +1  
  3.   Arttu Kulmala               SuSe                     21.19      +1.21  
  7.   Alvar Seppälä               LLuja                    29.25      +9.27  

D14

(Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Saina Pöyhönen              LLL                      32.08             
  2.   Sarianna Sievi-Korte        EuVe                     36.02      +3.54  
  3.   Katariina Jasu              EuVe                     37.50      +5.42  
       Heidi Savolainen            LLuja                    Kesk.             

D12

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Annika Savolainen           LLuja                    27.37             
  2.   Eliisa Laine                RaLu                     31.28      +3.51  
  3.   Kia Lehtimäki               EuVe                     32.30      +4.53  

D9RR

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Annika Tarkkanen            UlvUra                   20.04             
  2.   Sanni Haikonen              UlvUra                   21.58      +1.54  
  3.   Iida Silvennoinen           RasKa                    24.57      +4.53  
 12.   Tuuli Mäkinen               LLuja                    31.48     +11.44
 

Forssa Games Tammelassa 15.6.2010

H50 : 3.16 km

 (Lähti: 28, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Pekka Ahonen                         Tampereen Pyrintö                       22.46            

  2.   Jouko Karamo                         Helsingin Suunnistajat                  23.36        +50 

  3.   Tapio Markki                         Espoon Suunta                           23.40        +54 

       Jukka Keskitalo                      LLuja                                   Kesk.            

H18 : 3.48 km

 (Lähti: 18, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Antti-Pekka Leskinen        Lynx                                    21.15             
  2.   Lassi Aaltonen              Helsingin Suunnistajat                  23.38      +2.23  
  3.   Santeri Sainio              Kangasala SK                            24.14      +2.59  
  8.   Juhani Keskitalo            LLuja                                   26.11      +4.56  

D21A : 3.29 km

 (Lähti: 46, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Ulrika Uotila               Koo-Vee                                 23.54             
  2.   Inga Dambe                  PR/LAT                                  24.21        +27  
  3.   Heini Saarimäki             Angelniemen Ankkuri                     24.37        +43  
 40.   Johanna Keskitalo           LLuja                                   41.26     +17.32  
 
 

Oravacup 3. osakilpailu Laviassa 16.6.2010

H12 : 1,930 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Tuukka Mäkinen              LaLu                     11.33             
  2.   Kukkula Tommi               LLL                      12.20        +47  
  3.   Satama Joni                 KanSu                    14.22      +2.49  

H9RR : 2,250 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Hakala Sami                 LLL                       9.31             
  2.   Jutila Pietu                RasKa                     9.43        +12  
  3.   Kulmala Aaro                SuSe                     10.25        +54  
  7.   Seppälä Frans               LaLu                     12.09      +2.38  

H8RR : 2,250 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Lähteenmäki Juho            KanSu                    10.05             
  2.   Ilomäki Eemeli              KiukU                    12.20      +2.15  
  3.   Tiirikainen Ville           UlvUra                   12.40      +2.35  
  5.   Seppälä Alvar               LaLu                     17.14      +7.09  

D14 : 2,570 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Jokela Emmi                 SuSe                     20.17             
  2.   Isokallio Marjaana          LLL                      23.18      +3.01  
  3.   Mikkola Heidi               KanSu                    23.35      +3.18  
  8.   Savolainen Heidi            LaLu                     29.21      +9.04  

D12 : 1,930 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Laine Eliisa                RaLu                     13.27             
  2.   Savolainen Annika           LaLu                     13.49        +22  
  3.   Lähteenmäki Iida            KanSu                    14.43      +1.16  

D9RR : 2,250 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Haikonen Sanni              UlvUra                    8.53             
  2.   Tuominen Mari               KanSu                    10.00      +1.07  
  3.   Luoma Oona                  UlvUra                   10.42      +1.49  
  9.   Pohjolainen Iina            LaLu                     13.34      +4.41

Satakunnan Oravacupin 4. osakilpailu Kankaanpäässä 23.06.2010

H10RR : 3,0 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Ojala Juho                  UlvUra                   12.24             
  2.   Lehtimäki Janne             EuVe                     12.41        +17  
  3.   Vähtäri Olli                RasKa                    14.35      +2.11  
  9.   Yli-Sipilä Aaro             LLuja                    23.22     +10.58  

H9RR : 2,3 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Vehkalahti Kalle            LLL                      11.30             
  2.   Hakala Sami                 LLL                      12.14        +44  
  3.   Kulmala Aaro                SuSe                     12.34      +1.04  
  4.   Seppälä Frans               LLuja                    14.36      +3.06  

H8RR : 2,3 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Lähteenmäki Juho            KanSu                    10.10             
  2.   Lahdenmäki Veeti            UlvUra                   13.46      +3.36  
  3.   Tiirikainen Ville           UlvUra                   14.04      +3.54  
  5.   Yli-Sipilä Juho             LLuja                    16.38      +6.28  
  6.   Seppälä Alvar               LLuja                    22.02     +11.52  

D9RR : 2,3 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Silvennoinen Iida           RasKa                    14.14             
  2.   Jutila Iisa                 RasKa                    14.56        +42  
  3.   Maja Laura                  LLL                      15.21      +1.07  
  7.   Mäkinen Tuuli               LLuja                    17.12      +2.58  
  9.   Pohjolainen Iina            LLuja                    20.28      +6.14

Kukkosuunnistus 24.6.2010, Laitilan Jyske

H35 4.99 km

Lähti : 10   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kyllästinen Jyri                    RaLu          35.42           

   2. Kallioniemi Janne                   RaLu          37.46      +2.04

   3. Rintala Veli-Matti                  MS Parma      41.35      +5.53

   4. Seppälä Jussi                       LLuja         43.16      +7.34

H12 TR 1.65 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 1
   1. Mäkinen Tuukka                      LLuja         16.31            
   2. Kaihtela Juuso                      RaLu          17.19        +48 
   3. Ekström Rasmus                      MS Parma      27.08     +10.37 

H10 RR 1.18 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0
   1. Seppälä Frans                       LLuja         18.20            
   2. Kyllästinen Iiro                    RaLu          19.34      +1.14 
   3. Kaunismäki Ville                    RaLu          20.17      +1.57 

H8 RR 1.18 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0
   1. Ekström Niklas                      MS Parma      14.19            
   2. Koskinen Juho                       TuS           22.27      +8.08 
   3. Seppälä Alvar                       LLuja         27.08     +12.49 

D10 RR 1.18 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0
   1. Rastas Tuulia                       TuS           16.29            
   2. Valtonen Milla                      Hiisi         19.24      +2.55 
   3. Kamila Minerva                      SuJu          19.49      +3.20 
   6. Mäkinen Tuuli                       LLuja         23.01      +6.32 

Crescent-iltapika Sastamalassa 30.6.2010

H35 : 3.74 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Rami Saarijärvi             PirHi                    31.09            

  2.   Marko Ojala                 UlvUra                   32.58      +1.49 

  3.   Jari Lepo                   VaHa                     36.56      +5.47 

  5.   Kai Yli-Sipilä              LLuja                    46.12     +15.03 

H18 : 3.22 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Antti-Pekka Leskinen        Lynx                     24.18             
  2.   Kare Kaskinen               UlvUra                   26.25      +2.07  
  3.   Juhani Keskitalo            LLuja                    27.42      +3.24  

H10RR : 2.6 km

(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Eetu Pohja                  Koovee                   15.21             
  2.   Juho Ojala                  UlvUra                   16.57      +1.36  
  3.   Janne Lehtimäki             Hiisi                    18.53      +3.32  
  8.   Juho Yli-Sipilä             LLuja                    26.03     +10.42  
 12.   Aaro Yli-Sipilä             LLuja                    32.25     +17.04  

D21A : 3.41 km

 (Lähti: 46, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
  1.   Inga Dambe                  PR                       24.12             
  2.   Riina Kuuselo               TP                       24.19         +7  
  3.   Saila Kinni                 TP                       25.06        +54  
 41.   Johanna Keskitalo           LLuja                    51.00     +26.48  

D35 : 2.94 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Mari Rintanen               KangSK                   29.50             
  2.   Kati Yli-Sipilä             LLuja                    30.27        +37  
  3.   Kati Haanpää                TP                       35.22      +5.32  

D40 : 2.82 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Sari Saarijärvi             TP                       25.37             
  2.   Marja Kukonlehto            KangSK                   27.51      +2.14  
  3.   Marika Yli-Kauppila         PunKu                    29.00      +3.23  
 11.   Elina Savolainen            LLuja                    56.43     +31.06  

D14 : 1.98 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Salla Saarijärvi            TP                       19.18             
  2.   Saina Pöyhönen              LLL                      21.25      +2.07  
  3.   Sonja Julkunen              TP                       22.34      +3.16  
 13.   Heidi Savolainen            LLuja                    44.07     +24.49  

D12 : 1.55 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Liina Mikkola               RasKa                    17.41             
  2.   Jasmiina Rantala            RaLu                     18.53      +1.12  
  3.   Vilma Annala                KangSK                   19.17      +1.36  
  6.   Annika Savolainen           LLuja                    24.08      +6.27  
 

Pellava-ajot 2010 WRE Jämijärvellä, 03.07. - 04.07.2010

H18 : 16,4 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Kare Kaskinen               UlvUra          FIN      46.58             
  2.   André Haga                  Botnia          FIN      47.33        +35  
  3.   Antti Rantala               SuSe            FIN      50.50      +3.52  
  5.   Juhani Keskitalo            LLuja           FIN    1.03.44     +16.46  

(Juhani oli Satakunnan kolmas eli am-pronssi.)

Kesälaitumen rastit Loimaalla 4.7.2010

H35 : 4,5 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Juuso Pimiä                 Koovee                   36.58             
  2.   Eero Lehtonen               UlvUra                   38.17      +1.19  
  3.   Veli-Matti Rintala          MSParma                  39.03      +2.05  
  8.   Petri Teerikoski            LLuja                    48.10     +11.12  
 11.   Kai Yli-Sipilä              LLuja                  1.01.40     +24.42  

H50 : 3,8 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
  1.   Pekka Kittilä               HlS                      31.34             
  2.   Bertel Pahlman              PIF                      32.25        +51  
  3.   Veli-Pekka Vänni            KanSu                    35.13      +3.39  
  7.   Jukka Keskitalo             LLuja                    41.24      +9.50  

H18 : 3,8 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Antti Rantala               SuSe                     30.32             
  2.   Juhani Keskitalo            LLuja                    38.03      +7.31  
  3.   Aku Lilja                   KyRa                     39.43      +9.11  

H10RR : 1,9 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Akseli Julkunen             LHR                      12.11             
  2.   Teemu Anttila               SuSi                     13.13      +1.02  
  3.   Teemu Kerkola               SuSi                     13.43      +1.32  
 13.   Juho Yli-Sipilä             LLuja                    16.56      +4.45  
 14.   Aaro Yli-Sipilä             LLuja                    18.06      +5.55  

D21A : 5,1 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Hanna Heiskanen             PIF                      46.32             
  2.   Päivi Autio                 Hiisi                    46.44        +12  
  3.   Sirra Toivonen              KangSK                   47.47      +1.15  
 12.   Johanna Keskitalo           LLuja                  1.08.57     +22.25  

D35 : 4,4 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Kati Yli-Sipilä             LLuja                    42.17             
  2.   Anne Polso                  VetU                     44.56      +2.39  
  3.   Tiina Kerkola               SuSi                     47.55      +5.38  
  5.   Terhi Matintalo             LLuja                    53.36     +11.19  
  6.   Kristiina Vaano             LLuja                    55.43     +13.26  

D13 : 2,2 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Krista Lahtinen             RR                       21.01             
  2.   Laura Holmberg              UlvUra                   22.37      +1.36  
  3.   Laura Jerkku                TuS                      25.40      +4.39  
  8.   Janita Matintalo            LLuja                    37.37     +16.36  

D10RR : 1,9 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Veera Matintalo             LLuja                    11.17             
  2.   Hilda Kukonlehto            KangSK                   12.43      +1.26  
  3.   Annika Tarkkanen            UlvUra                   14.14      +2.57

 

FIN5 suunnistusviikko Imatralla 12.7. - 17.7.2010

 

D21AL : 3,2 km + 5,1 km + 4,5 km + 3,9 km + 5,2 km – yhteistulokset

(Lähti : 36)

1

Minna Ryyppö

Helsingin Suunnistajat

3:04:46

2

Katri Lindeqvist

Paimion Rasti

3:23:53

+19:07

3

Maria Salmi

Lappeen Riento

3:31:07

+26:21

17

Kristiina Vaano

LLuja

4:08:16

+1:03:30

 

D21C : 2,6 km + 3,7 km + 3,9 km + 2,9 km + 3,0 km – yhteisajat

(Lähti : 11)

1

Nadya Bochmanova

LytkarinoK (RUS)

2:59:25

2

Ekaterina Diakonova

SKRUMMosco (RUS)

3:04:36

+5:11

3

Katri Länsivuori

Raja-Karjalan Suunnistajat

3:24:49

+25:24

5

Helena Kouttu

LLuja

3:33:16

+33:51

 

Satakunnan maakuntaviesti 19.7.2010

B-sarja (Lähti: 8)

 

   1           UlvUra 3                            1.20.24

     1. osuus  Kaskinen Kare             26.46

     2. osuus  Mäkipää Samuli            27.42

               Kaskinen Mira             21.20                                                                                                                                                           

     3. osuus  Lehtonen Eero             25.55  

 

   2           UlvUra 2                            1.20.36

     1. osuus  Mäkipää Kalevi            27.02                                                                          

     2. osuus  Nissinen Arto             20.39

               Haikonen Jyrki            24.41                                                                                                                                          

     3. osuus  Ojala Marko               28.53              

 

   3           LLL 1                               2.09.09

     1. osuus  Saari Marko               32.53                                                                                                                                           

     2. osuus  Pöyhönen Petja            29.09

               Aho Matti                 58.08                                                                                                                                        

     3. osuus  Riitaoja Markku           38.07                                                                                                                                        

 

   -           LLuja 1                            HYLÄTTY

     1. osuus  Keskitalo Jukka           31.30                                                                                                                                          

     2. osuus  Keskitalo Johanna         31.25

               Yli-Sipilä Kai            HYL.

     3. osuus  Seppälä Jussi          n. 30.00                                                                                                                                        

 

  H30RR-sarja (Lähti: 7)
  
   1           RasKa 2                               36.32
     1. osuus  Huhtala Otso              10.41                                                                                                                                           
     2. osuus  Imberg Viljami            12.20                                                                                                                                           
     3. osuus  Vähtäri Niilo             13.30                                                                                                                                           
 
   2           Hiisi 1                               39.06
     1. osuus  Lehtimäki Janne           10.44                                                                                                                                           
     2. osuus  Tuominen Oskari           12.20                                                                                                                                           
     3. osuus  Mälkiä Lari               16.01                                                                                                                                           
 
   3           RaLu 1                                40.05
     1. osuus  Teini Taneli              14.20                                                                                                                                           
     2. osuus  Kaunimäki Ville           14.50                                                                                                                                           
     3. osuus  Kyllästinen Iiro          10.55                                                                                                                                           
 
   4           LLuja 1                               41.11
     1. osuus  Seppälä Alvar             17.21                                                                                                                                           
     2. osuus  Seppälä Frans             14.47                                                                                                                                           
     3. osuus  Mäkinen Tuukka             9.03                                                                                                                                           

 

Tampere-suunnistus Teiskossa 24.-25.7.2010

H50A : 5,7 + 3,8 km

 (Lähti: 23, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Eero Junkala                KannUra                1.15.19             
  2.   Pekka Kittilä               HlS                    1.16.44      +1.25  
  3.   Eero Haapasalmi             EE                     1.21.38      +6.19  
  9.   Jukka Keskitalo             LLuja                  1.39.47     +24.28 
 

H18 : 8,5 + 4,6 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Tommi Oksanen               HS                     1.41.04             
  2.   Juha Vartiainen             OrPo                   1.41.38        +34  
  3.   Jermu Kujanpää              Lynx                   1.42.07      +1.03  
       Juhani Keskitalo            LLuja                       --            
(Juhani sunnuntain tuloksissa 10/13)
 

D21A : 7,6 + 4,3 km

 (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Johanna Niittymäki          HlS                    1.46.56             
  2.   Eveliina Muukkonen          MSParma                1.48.51      +1.55  
  3.   Jenni Mettälä               Hiisi                  1.57.38     +10.42  
  9.   Johanna Keskitalo           LLuja                  2.25.08     +38.12  
 
 

Varsinais-Suomen rastipäivät Lokalahdella 24.-25.7.2010

 

D21C : 2,3 km + 3,6 km

(Lähti: 7)

1

Mari-Anna Tikkanen

LamSä

1:02:52

2

Sanna Hämälistö

SuSi

1:04:33

+1:41

3

Hanna Lindholm

PIF

1:18:03

+15:11

5

Helena Kouttu

LLuja

1:27:58

+25:06

 

Satakunnan oravacup 5/8 Ulvilassa 28.7.2010

H12

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Juho Tuominen               KanSu                    21.39             
  2.   Aaro Haikonen               UlvUra                   24.59      +3.20  
  3.   Tommi Kukkula               LLL                      25.22      +3.43  
  5.   Mäkinen Tuukka              LLuja                    26.31      +4.52  

D14

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Saina Pöyhönen              LLL                      27.01             
  2.   Sarianna Sievi-Korte        EuVe                     27.26        +25  
  3.   Katriina Jasu               EuVe                     27.36        +35  
  4.   Heidi Savolainen            LLuja                    31.07      +4.06  

D12

 (Lähti: 8, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Liina Mikkola               RasKa                    20.22             
  2.   Eliisa Laine                RaLu                     22.33      +2.11  
  3.   Jasmiina Rantala            RaLu                     24.24      +4.02  
       Annika Savolainen           LLuja                    Kesk.             

D9RR

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Annika Tarkkanen            UlvUra                   16.11             
  2.   Sanni Haikonen              UlvUra                   16.55        +44  
  3.   Iisa Jutila                 RasKa                    20.52      +4.41  
 13.   Tuuli Mäkinen               LLuja                    31.43     +15.32 
 
 

Kankaanpää-rastit Nisukoskella 31.7. - 1.8.2010

H50 : 6,1 + 4,4 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Aimo Aalto                  RaN             FIN    1.22.06             
  2.   Arto Virtala                LaJy            FIN    1.30.37      +8.31  
  3.   Stefan Lillandt             Kristina        FIN    1.35.06     +13.00  
  4.   Jukka Keskitalo             LLuja           FIN    1.47.47     +25.41  

H18 : 7,0 + 5,2 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Kare Kaskinen               UlvUra          FIN    1.37.46             
  2.   Lauri Valkonen              IHR             FIN    1.41.37      +3.51  
  3.   Antti Rantala               SuSe            FIN    1.44.54      +7.08  
  5.   Juhani Keskitalo            LLuja           FIN    2.00.58     +23.12  

D21A  : 6,1 + 4,5 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Natalia Korzhova            Hiisi           FIN    1.27.55             
  2.   Reetta Lakanen              VeVe            FIN    1.37.04      +9.09  
  3.   Mira Kaskinen               UlvUra          FIN    1.37.54      +9.59  
  9.   Johanna Keskitalo           LLuja           FIN    2.03.47     +35.52  
 

Hiisirastit Eurajoella 8.8.2010

D10RR : 2,0 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Veera Matintalo             LLuja                    20.28             
  2.   Janette Loisko              LLL                      25.03      +4.35  
  3.   Tuulia Rastas               TuS                      27.00      +6.32  

D35 : 4,4 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Signe Dambe                 PR                       37.37             
  2.   Terhi Matintalo             LLuja                    45.47      +8.10  
  3.   Piia Juhola                 RaLu                     52.14     +14.37  

AM-pitkämatka Kiukaisissa 14.8.2010

H35 : 9,8 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Eero Lehtonen               UlvUra                 1.23.39            

  2.   Marko Ojala                 UlvUra                 1.29.42      +6.03 

  3.   Petri Teerikoski            LLuja                  1.38.33     +14.54 

H50 : 7,0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Ari Anttas                  Hiisi                  1.02.00             
  2.   Jorma Laitinen              RaLu                   1.14.54     +12.54  
  3.   Jukka Keskitalo             LLuja                  1.17.28     +15.28  

H18 : 8,0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
  1.   Kare Kaskinen               UlvUra                 1.04.06             
  2.   Samuli Mäkipää              UlvUra                 1.13.31      +9.25  
  3.   Roope Koskinen              Hiisi                  1.19.30     +15.24  
  4.   Juhani Keskitalo            LLuja                  1.26.19     +22.13  

H10RR

 (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Juho Ojala                  UlvUra                   14.20             
  2.   Iiro Kyllästinen            RaLu                     17.04      +2.44  
  3.   Janne Lehtimäki             Hiisi                    17.55      +3.35  
 13.   Aaro Yli-Sipilä             LLuja                    23.25      +9.05  

H8RR

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Juho Lähteenmäki            KanSu                    19.53             
  2.   Juho Yli-Sipilä             LLuja                    22.49      +2.56  
  3.   Veeti Lahdenmäki            UlvUra                   28.42      +8.49  

D21 : 7,5 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Mira Kaskinen               UlvUra                 1.04.47             
  2.   Anu Kopra                   RasKa                  1.08.57      +4.10  
  3.   Natalia Korzhova            Hiisi                  1.10.47      +6.00  
  8.   Johanna Keskitalo           LLuja                  1.46.56     +42.09  

D35 : 5,8 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Terhi Matintalo             LLuja                    58.53             
  2.   Kristiina Vaano             LLuja                  1.04.35      +5.42  
  3.   Katja Sundell               Hiisi                  1.05.34      +6.41  
  4.   Kati Yli-Sipilä             LLuja                  1.06.45      +7.52  

D14 : 2,9 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Emmi Jokela                 SuSe                     32.36             
  2.   Heidi Savolainen            LLuja                    36.55      +4.19  
  3.   Saina Pöyhönen              LLL                      38.28      +5.52  

 D12 : 1,5 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Susanna Aho                 LLL                      15.27             
  2.   Liina Mikkola               RasKa                    17.58      +2.31  
  3.   Iida Lähteenmäki            KanSu                    18.12      +2.45  
  8.   Annika Savolainen           LLuja                    32.02     +16.35  
 
 
Am-viesti Kiukaisissa 15.8.2010

 

H35

 

Lähti : 2      Keskeytti : 0     Hylätty : 1

 

   1             LLuja 1                                   3.19.42

      1. osuus   Yli-Sipilä Kai                             1.08.56      2

      2. osuus   Seppälä Jussi                  1.06.42     2.15.39      2

      3. osuus   Teerikoski Petri               1.04.02     3.19.42      1

 

  --             LLL 1                                    HYLÄTTY

      1. osuus   Saari Marko                                1.01.52      1

      2. osuus   Riitaoja Markku                1.11.05     2.12.57      1

      3. osuus   Koskiranta Juhani                         HYL.

 

Nuorten Jukola Tampereella 21.8.2010

 

101 Lujasuunta Y, FIN (Suunta-Sepot ja LLuja)

Osuus

Juoksija

Sijoitus
viestissa

Muutos

Tulos

Ero

Sijoitus
osuudella

Osuus-
aika

Rastiväliajat

1

Katri Lylynperä

46

34:07

+6:42

46/181

34:07

Rastiväliajat

Väliaika 1,6 km

47

11:01

+2:32

11:01

Väliaika 3,2 km

52

24:09

+5:51

24:09

2

Ville Jokela

94

+48

1:23:23

+26:25

112/177

49:16

Rastiväliajat

Väliaika 1,6 km

53

48:42

+11:12

14:34

Väliaika 3,2 km

64

1:05:28

+17:17

31:20

3

Annika Savolainen

95

+1

1:46:01

+33:09

135/173

22:37

Rastiväliajat

Väliaika 1,9 km

87

1:43:21

+32:32

19:57

4

Heidi Savolainen

90

-5

2:03:50

+37:48

96/170

17:48

Rastiväliajat

Väliaika 1,9 km

85

2:01:34

+37:31

15:32

5

Emmi Jokela

77

-13

2:31:35

+39:28

32/169

27:45

Rastiväliajat

Väliaika 1,5 km

46

2:14:44

+38:02

10:53

Väliaika 3,1 km

75

2:29:27

+39:24

25:36

6

Jenny Sariluoto

79

+2

3:19:52

+55:02

104/169

48:16

Rastiväliajat

Väliaika 1,6 km

78

2:49:21

+46:17

17:45

Väliaika 4,0 km

74

3:17:14

+54:32

45:38

7

Juhani Keskitalo

67

-12

4:05:48

+59:52

71/164

45:55

Rastiväliajat

Väliaika 1,6 km

73

3:30:34

+56:28

10:41

Väliaika 4,0 km

70

3:51:29

+57:58

31:36

 

KLL:n suunnistusmestaruuskilpailut Ikaalisissa 27.8.2010

H17 : 6,9 km

 (Lähti: 47, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)
  1.   Tuukka Jurvakainen          Jyväskylä                41.30             
  2.   Santeri Sainio              Tampere                  43.17      +1.47  
  2.   Tuomas Kotro                Kotka                    43.17      +1.47  
 33.   Juhani Keskitalo            Huittinen              1.02.12     +20.42  
 

H12 : 2,9 km

 (Lähti: 76, Keskeytti: 3, Hylätty: 3)
  1.   Viljami Pätäri              Kouvola                  17.57             
  2.   Niku Rintala                Teuva                    18.02         +5  
  3.   Otto Kaario                 Jyväskylä                18.24        +27  
 50.   Tuukka Mäkinen              Huittinen                28.29     +10.32
 

H11TR : 2,1 km

 (Lähti: 71, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Paavo Asikainen             Kouvola                  12.44             
  2.   Peetu Rantala               Kokkola                  12.50         +6  
  3.   Aapo Viippola               Oulu                     12.51         +7  
 67.   Aleksi Koivumäki            Huittinen                41.05     +28.21 
 

H10RR : 2,3 km

 (Lähti: 81, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.    Niklas Heikkilä            Kouvola                  11.08             
  2.   Vili Mähönen                Tampere                  12.10      +1.02  
  3.   Miika Tala                  Espoo                    12.33      +1.25  
 76.   Aaro Yli-Sipilä             Huittinen                28.19     +17.11
  

H9RR : 2,1 km

 (Lähti: 107, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Jarkko Rantoja              Alavus                   10.42             
  2.   Juuso Viskari               Vihti                    10.45         +3  
  3.   Akseli Julkunen             Forssa                   11.14        +32  
 49.   Juho Yli-Sipilä             Huittinen                17.01      +6.19  
 76.    Frans Seppälä              Huittinen                20.08      +9.26  
 91.   Alvar Seppälä               Huittinen                24.33     +13.51  
 96.   Viljami Murtojärvi          Huittinen                29.19     +18.37  
 

D10RR : 2,3 km

 (Lähti: 69, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Sara Kurth                  Rovaniemi                12.25             
  2.   Sanni Kuusinen              Janakkala                12.45        +20  
  3.   Sanni Oikkonen              Rovaniemi                13.00        +35  
 12.   Veera Matintalo             Huittinen                16.16      +3.51  
 

D9RR : 2,1 km

 (Lähti: 90, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Elisa Mattila               Kouvola                  11.36             
  2.   Lotta Luukkonen             Kouvola                  13.19      +1.43  
  3.   Sanni Haikonen              Ulvila                   13.24      +1.48  
 62.   Tuuli Mäkinen               Huittinen                21.07      +9.31  
 77.   Iina Pohjolainen            Huittinen                24.51     +13.15  
 

Alueottelu Piikkiössä 29.8.2010

D21A : 4,25 km

(Lähti : 16   Keskeytti : 0   Hylätty : 0)
   1.    326 Saarimäki Heini                     Angelniem     33.27            
   2.    325 Pietilä-Annala Jaana                Kangasala     34.03        +36 
   3.    321 Sareila Outi                        MS Parma      34.25        +58 
  13.    316 Keskitalo Johanna                   Lauttakyl     51.19     +17.52 
 

D21C : 1,95 km

(Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0)
   1.    334 Saarinen Mari                       Koovee        16.39            
   2.    338 Lindholm Hanna                      Pargas IF     19.28      +2.49 
   3.    341 Lepistö Senni                       MS Parma      19.53      +3.14 
   4.    335 Kouttu Helena                       Lauttakyl     22.16      +5.37 
 

D35 : 3,36 km

(Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0)
   1.    343 Dambe Signe                         Paimion R     31.58            
   2.    346 Matintalo Terhi                     Lauttakyl     32.18        +20 
   3.    345 Fingerroos Meri                     MS Parma      33.36      +1.38 
 

D10RR 1,52 km

(Lähti : 19   Keskeytti : 0   Hylätty : 0)
   1.    482 Haavisto Veera                      Kyrös-Ras     11.17            
   2.    472 Yli-Hietanen Saara                  Tampereen     14.35      +3.18 
   3.    473 Vuori Jenny                         Turun Suu     15.05      +3.48 
   6.    479 Matintalo Veera                     Lauttakyl     16.46      +5.29 
 

11. Egames ja Huippuliiga finaali Espoossa 28.-29.8.2010

H50 : 3,9 + 6,6 km

 (Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Heikki Vestola              RaVa                   1.15.54             
  2.   Arvo Paulin                 Delta                  1.16.40        +46  
  3.   Timo Asikainen              Hiisi                  1.22.55      +7.01  
  7.   Jukka Keskitalo             LLuja                  1.27.21     +11.27  
 
 
Oravacup 7. osakilpailu 1.9.2010
 

Tulokset: D14: 2.75 km
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  Pöyhönen Saina          Länsi-Lavian Loiske          23:42                   8:37/km

  2.  Jokela Emmi             Suunta-Sepot                 24:01        +19        8:44/km

  3.  Sievi-Korte Sarianna    Eurajoen Veikot              25:45      +2:03        9:21/km

  9.  Savolainen Heidi        LLuja                        35:40     +11:58       12:58/km

 

Tulokset: D12: 1.71 km
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  Rantala Jasmiina        Rasti-Lukko                  15:48                   9:14/km

  2.  Mikkola Liina           Rastikarhut                  16:46        +58        9:48/km

  3.  Savolainen Annika       LLuja                        21:29      +5:41       12:33/km

 

Tulokset: D9RR: 1.64 km
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, aikasakko käytössä (600s/virhe))

  1.  Haikonen Sanni          Ulvilan Ura                  15:36                   9:30/km

  2.  Tarkkanen Annika        Ulvilan Ura                  15:45         +9        9:36/km

  3.  Luoma Oona              Ulvilan Ura                  19:01      +3:25       11:35/km

  12. Mäkinen Tuuli           LLuja                        27:34     +11:58       16:48/km

 

Tulokset: H9RR: 1.64 km
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, aikasakko käytössä (600s/virhe))

  1.  Hakala Sami             Länsi-Lavian Loiske          15:52                   9:40/km

  2.  Vehkalahti Kalle        Länsi-Lavian Loiske          17:02      +1:10       10:23/km

  3.  Salo Jonathan           Rastikarhut                  17:56      +2:04       10:56/km

  4.  Seppälä Frans           LLuja                        19:36      +3:44       11:57/km

 

Tulokset: H8RR: 1.29 km
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, aikasakko käytössä (600s/virhe))

  1.  Seppälä Alvar           LLuja                        11:53                   9:12/km

  2.  Lahdenmäki Veeti        Ulvilan Ura                  13:04      +1:11       10:07/km

  3.  Lahti Valtteri          Rastikarhut                  14:39      +2:46       11:21/km

 

SM-pitkämatka R1 5.9.2010, finaalit

H17 : 7,4 km

 (Lähti: 38, Keskeytti: 2, Hylätty: 1)
  1.   Tommi Oksanen               Helsingin Suunnistajat                  49.15             
  2.   Aapo Aaltio                 Rajamäen Rykmentti                      50.18      +1.03  
  3.   Anssi Vesanto               Espoon Suunta                           50.24      +1.09 
       Juhani Keskitalo            LLuja                                   Kesk.

D21B2 : 7,3 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
  1.   Miina Ruokolainen           OK77                                  1.21.08             
  2.   Erika Uotila                Koovee                                1.21.17         +9  
  3.   Daniela Renlund             OK77                                  1.21.48        +40  
 10.   Johanna Keskitalo           LLuja                                 1.38.58     +17.50  
 
SM-pitkä R2 4.-5.9.2010 Jyväskylän Tasainenkankaalla

H35 : 9,98 km

 (Lähti: 49, Keskeytti: 3, Hylätty: 0)
  1.   Jouni Kahelin               VaajTe                 1.01.25             
  2.   Mikko Hölsö                 YKV                    1.03.37      +2.12  
  3.   Petri Saari                 LapVi                  1.06.14      +4.49  
 37.   Petri Teerikoski            LLuja                  1.28.04     +26.39  
 

D35 : 6,24 km

 (Lähti: 31, Keskeytti: 1, Hylätty: 2)
  1.   Sini Pekkala                EsSu                     54.25             
  2.   Ingela Mattsson             PIF                      55.27      +1.02  
  3.   Heidi Salonen               RR                       57.02      +2.37  
 18.   Kristiina Vaano             LLuja                  1.16.12     +21.47  

 

Oravacupin 8. osakilpailu Raumalla 11.9.2010

H9RR

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Kalle Vehkalahti            LLL                      12.54            

  2.   Iiro Kyllästinen           RaLu                     13.07        +13 

  3.   Pietu Jutila                RasKa                    13.41        +47 

  5.   Frans Seppälä               LLuja                    14.49      +1.55 

H8RR

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Veeti Lahdenmäki            UlvUra                   11.17             
  2.   Juho Lähteenmäki            KanSu                    11.38        +21  
  3.   Alvar Seppälä               LLuja                    13.08      +1.51  
 

Kansallinen keskimatkan kilpailu Nokialla 12.9.2010

H35 5,14 km

Lähti : 11   Keskeytti : 0   Hylätty : 0
   1.   Jonkka Jari                         RasKa         44.38            
   2.   Teerikoski Petri                    LLuja         45.06        +28 
   3.   Lepo Jari                           VaHa          45.19        +41 
 
SM-Keskimatka (R1) Orimattilassa 18.9.2010

D21K2 (karsinta): 2,7 km

(Lähti: 55, Keskeytti : 0, Hylätty: 0)

1

1857

Inga Dambe

Paimion Rasti

19:02

2

1842

Laura Lammila

MS Parma

19:06

+4

3

1859

Anni-Maija Fincke

Tampereen Pyrintö

19:11

+9

44

1810

Johanna Keskitalo

Lauttakylän Luja

27:28

+8:26

D21B (finaali): 3,9 km
(Lähti: 88, Keskeytti: 3, Hylätty: 0

1

1754

Liisa Anttila

Koovee

30:09

2

1843

Jenny Paulin

Delta

30:18

+9

3

1943

Laura Pajunen

Anttolan Urheilijat

30:19

+10

74

1810

Johanna Keskitalo

Lauttakylän Luja

50:40

+20:31

 
SM-keskimatka (R2) Teuvalla 18.9.2010
 
H35 karsinta (Lähti: 45, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija

Nimi

Seura

Aika

 

/km

 

1.

Ilkka Nurminen

Helsingin Suunnistajat

18:11

6:06

2.

Arto Puro-Aho

Ylistaron Kilpa-Veljet

18:31

+0:20

6:12

3.

Jari Hannuksela

SK Pohjantähti

18:50

+0:39

6:19

29.

Petri Teerikoski

Lauttakylän Luja

22:38

+4:27

7:35

30.

Jussi Seppälä

Lauttakylän Luja

22:49

+4:38

7:39

 
H50K2 karsinta (Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Sija

Nimi

Seura

Aika

 

/km

 

1.

Pekka Vuorinen

OK Orient

17:04

6:56

2.

Esa Kinnunen

Pihkaniskat

17:56

+0:52

7:17

3.

Jarmo Oikarinen

Suunta Jyväskylä

18:50

+1:46

7:39

18.

Jukka Keskitalo

Lauttakylän Luja

21:10

+4:06

8:35

 
Finaalitulokset:
 

D35  (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)            3.8 km   10 R           

 

  1    2318  Päivi Kulmala            Rajamäen Rykmentti       29:49     0:00

  2    2332  Sini Pekkala             Espoon Suunta            31:53     2:04

  3    2317  Anne Polso               Vetelin Urheilijat       32:18     2:29

  8    2327  Terhi Matintalo          Lauttakylän Luja         33:46     3:57

 23    2304  Kristiina Vaano          Lauttakylän Luja         42:33    12:44

 

H35  (Lähti: 44, Hylätty: 3, Keskeytti: 0)            4.9 km   13 R           

 

  1    3541  Stefan Karlsson          IF Sibbo-Vargarna        32:15     0:00

  2    3537  Sami Löfbacka            Vetelin Urheilijat       33:29     1:14

  3    3534  Mikko Salonen            Rajamäen Rykmentti       33:31     1:16

 21    3515  Jussi Seppälä            Lauttakylän Luja         40:23     8:08

       3516  Petri Teerikoski         Lauttakylän Luja          hyl.         

 

H50  (Lähti: 50, Hylätty: 1, Keskeytti: 0)            3.3 km   9 R            

 

  1    5048  Ari Anjala               Tampereen Pyrintö        21:03     0:00

  2    5049  Pekka Vuorinen           OK Orient                22:30     1:27

  3    5024  Ossi Autio               Hyvinkään Rasti          22:58     1:55

 36    5015  Jukka Keskitalo          Lauttakylän Luja         30:11     9:08

 
 
SM-viesti (R2) Karijoella 19.9.2010
 

D35: 3 x 3,8 km   (Lähti: 13, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

    1        Rajamäen Rykmentti                      2:10:47
             Pesu, Mervi                         36:52
             Salonen, Heidi                      53:33
             Kulmala, Päivi                      40:22
    2        Espoon Suunta                           2:14:41
             Palmen, Virpi                       48:03
             Haataja, Mirka                      42:17
             Pekkala, Sini                       44:21
    3        Lahden Suunnistajat-37                  2:14:55
             Remahl, Virpi                       42:22
             Koivuniemi, Kirsi                   43:18
             Tahvanainen, Anu                    49:15
   10        Lauttakylän Luja                        2:41:43
             Matintalo, Terhi                    58:41
             Yli-Sipilä, Kati                    49:27
             Vaano, Kristiina                    53:35

Aluemestaruusyö Kankaanpäässä 23.9.2010

H35 : 8,0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Janne Kallioniemi           RaLu            FIN      58.03             
  2.   Esa Hämäläinen              PunKu           FIN    1.04.27      +6.24  
  3.   Jussi Seppälä               LLuja           FIN    1.04.41      +6.38  
  4.   Petri Teerikoski            LLuja           FIN    1.07.09      +9.06  

H45 : 6,3 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Lasse Varjonen              LLuja           FIN      50.10            

  2.   Mika Ruuhiala               Hiisi           FIN      52.32      +2.22 

  3.   Jukka Koskiniemi            HSU             FIN      55.37      +5.27 

H50 : 6,1 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Jukka Keskitalo             LLuja           FIN      49.07             
  2.   Timo Tommila                RasKa           FIN      57.49      +8.42  
  3.   Tuomo Koskinen              SuSe            FIN      59.48     +10.41  

H18 : 6,3 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Antti Rantala               SuSe            FIN      40.56             
  2.   Kare Kaskinen               UlvUra          FIN      41.57      +1.01  
  3.   Juhani Keskitalo            LLuja           FIN      48.21      +7.25  

D35 : 4,8 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Kristiina Vaano             LLuja           FIN      53.38             

Pyöräsuunnistuksen SM-sprintti Tuusulassa 25.9.2010

H18 : 4,630 km
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

Kare Kaskinen

Ulvilan Ura

26:15

2

André Haga

OK Botnia

27:56

+1:41

3

Joakim Höstman

Malax IF

28:00

+1:45

4

Juhani Keskitalo

Lauttakylän Luja

33:02

+6:47

Pyöräsuunnistuksen SM-pitkämatka Tuusulassa 26.9.2010

H18: 13,45 km
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

 

Kare Kaskinen

Ulvilan Ura

1:07:56

2

Joakim Höstman

Malax IF

1:11:42

+3:46

3

Tomi Närvä

Suunta Jurva

1:12:29

+4:33

4

Juhani Keskitalo

Lauttakylän Luja

1:14:07

+6:11


XXV Oravatonni Nousiaisissa 26.9.2010

H50A : 5,9 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Pekka Ahonen                TP                       43.35            

  2.   Arvo Paulin                 Delta                    47.14      +3.39 

  3.   Timo Halla-Aho              YSR                      50.32      +6.57 

  9.   Jukka Keskitalo             LLuja                    58.18     +14.43 

 

D21A : 7,2 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
  1.   Inga Dambe                  PR                       58.44             
  2.   Jaana Pietilä-Annala        KangSK                   59.21        +37  
  3.   Essi Hietaoja               HS                     1.02.11      +3.27  
 15.   Johanna Keskitalo           LLuja                  1.24.38     +25.54  

 

SM-yö Mynämäessä 2.10.2010

D35 : 5,5 km
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

1197

Ingela Mattsson

Pargas IF

47:35

2

1187

Sanna Nymalm

Pargas IF

50:12

+2:37

3

1185

Mari Rintanen

Kangasala SK

52:20

+4:45

6

1193

Kati Yli-Sipilä

Lauttakylän Luja

56:08

+8:33

11

1181

Kristiina Vaano

Lauttakylän Luja

1:04:50

+17:15

 

H35 : 9,4 km
(Lähti: 46, Keskeytti: 6, Hylätty: 1)

1

226

Petri Saari

Lapuan Virkiä

1:09:00

2

229

Mikko Hölsö

Ylistaron Kilpa-Veljet

1:09:57

+57

3

222

Ilkka Nurminen

Helsingin Suunnistajat

1:12:49

+3:49

23

197

Petri Teerikoski

Lauttakylän Luja

1:32:04

+23:04

36

217

Jussi Seppälä

Lauttakylän Luja

1:59:31

+50:31


H50 :
6,5 km
(Lähti: 70, Keskeytti: 6, Hylätty: 2)

1

504

Heikki Vestola

Rastivarsat

51:44

2

494

Ari Anjala

Tampereen Pyrintö

52:46

+1:02

3

503

Pekka Ahonen

Tampereen Pyrintö

54:09

+2:25

39

495

Jukka Keskitalo

Lauttakylän Luja

1:20:16

+28:32


H18
: 8,4 km
(Lähti: 77, Keskeytti: 7, Hylätty 2)

1

1019

Miika Suominen

Rajamäen Rykmentti

58:15

2

1026

Otto Simosas

OK Orient

59:56

+1:41

3

1025

Miika Arvola

Koovee

1:02:05

+3:50

62

963

Juhani Keskitalo

Lauttakylän Luja

1:39:15

+41:00

 

 

Valopäärastit Eurajoella 15.10.2010

H35              (7,1 km)

(Lähti : 4      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)

   1             RaLu                                      1.02.57

      1. osuus   Timo Torpo                                 1.02.54

      2. osuus   Janne Kallioniemi              1.02.57     1.02.57

   2             Ulvilan Ura                               1.11.30

      1. osuus   Kalevi Mäkipää                             1.11.30

      2. osuus   Jyrki Haikonen                 1.11.29     1.11.30

   3             MS-Parma                                  1.23.36

      1. osuus   Kimmo Valtonen                             1.23.35

      2. osuus   Vesa-Matti Eura                1.23.36     1.23.36

    4             LLuja                                     1.30.13

      1. osuus   Jussi Seppälä                              1.30.11

      2. osuus   Petri Teerikoski               1.30.13     1.30.13

 
H45              (6 km)
(Lähti : 2      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)
   1             TuMe                                      1.12.57
      1. osuus   Simo Uusikartano                           1.12.57
      2. osuus   Hannu Arki                     1.12.49     1.12.57
   2             LLuja                                     1.20.41
      1. osuus   Lasse Varjonen                             1.20.41
      2. osuus   Jukka Keskitalo                1.20.40     1.20.41
 
B                (5 km)
(Lähti : 6      Keskeytti : 0     Hylätty : 0)
    1             Hiisi                                       46.12
      1. osuus   Päivi Autio                                  46.12
    2             LLuja                                     1.04.08
      1. osuus   Johanna Keskitalo                          1.04.08
    3             Hiisi                                     1.09.22
      1. osuus   Hannu Rintala                              1.09.22

XXXIII Rastijahti Pöytyällä 17.10.2010

H35 : 10,19 km
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

149

Matti Karvonen

Kalevan Rasti

FIN

1:12:15

2

144

Markus Salo

Punkalaitumen Kunto

FIN

1:18:12

+5:57

3

141

Jari Jonkka

Rastikarhut

FIN

1:28:27

+16:12

4

147

Petri Teerikoski

LLuja

FIN

1:28:43

+16:28

7

143

Kai Yli-Sipilä

LLuja

FIN

2:07:07

+54:52


H50 : 7,41 km
(Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1

219

Keijo Viilo

Tampereen Pyrintö

FIN

57:44

2

217

Timo Asikainen

Hiisirasti

FIN

58:42

+58

3

221

Hannu Arki

Turun Metsänkävijät

FIN

1:00:53

+3:09

6

213

Jukka Keskitalo

LLuja

FIN

1:10:27

+12:43


H18 : 8,82 km
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1

496

Janne Nieminen

Paimion Rasti

FIN

1:09:04

2

492

Jarkko Hänninen

Delta

FIN

1:15:58

+6:54

3

494

Juhani Keskitalo

LLuja

FIN

1:16:06

+7:02


D21C : 4,22 km
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

522

Anni Liimatainen

Turun Suunnistajat

FIN

42:08

2

532

Sanna Antell

Keravan Urheilijat

FIN

44:23

+2:15

3

521

Sanna Hämälistö

Suomusjärven Sisu

FIN

45:13

+3:05

5

531

Johanna Keskitalo

LLuja

FIN

45:32

+3:24

11

523

Helena Kouttu

LLuja

FIN

1:02:18

+20:10


D35 : 6,83 km
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

542

Signe Dambe

Paimion Rasti

FIN

1:06:20

2

543

Terhi Matintalo

LLuja

FIN

1:11:50

+5:30

3

541

Meri Fingerroos

MS Parma

FIN

1:19:37

+13:17


D10RR : 1,62 km
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1

756

Venla Turakainen

Helsingin Suunnistajat

FIN

14:52

2

752

Kaisa Haanpää

Tampereen Pyrintö

FIN

15:08

+16

3

762

Tuulia Rastas

Turun Suunnistajat

FIN

15:17

+25

5

758

Veera Matintalo

LLuja

FIN

16:51

+1:59

 

Satakunnan am-erikoispitkä Jämillä suunnistusmaratonin yhteydessä 24.10.2010

D21 : 15 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1.   Jenni Järvinen              Hiisi               1.55.56 
   2.   Johanna Keskitalo           LLuja               2.04.53  

H18 : 15 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
   1.   Roope Koskinen              Hiisi               1.21.38 
   2.   Antti Rantala               SuSe                1.25.13  
   3.   Juhani Keskitalo            LLuja               1.29.52  
        Samuli Mäkipää              UlvUra                 Hyl. 
 
Suunnistusmaratonin tulokset:

D21 : 15 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)
  1.   Isabelle Feer               KangSK              1.27.44             
  2.   Maija Sianoja               MSParma             1.31.45      +4.01  
  3.   Sonja Kyrölä                TP                  1.31.50      +4.06  
  9.   Jenni Järvinen              Hiisi               1.55.56     +28.12  
 11.   Johanna Keskitalo           LLuja               2.04.53     +37.09  

H18 : 15 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
  1.   Markku Elo                  LaJy                1.21.32             
  2.   Roope Koskinen              Hiisi               1.21.38         +6  
  3.   Aleksi Tuovinen                                 1.24.08      +2.36  
  4.   Antti Rantala               SuSe                1.25.13      +3.41  
  7.   Juhani Keskitalo            LLuja               1.29.52      +8.20  
       Samuli Mäkipää              UlvUra                 Hyl.